HÓRUSZ SZEME

AZ EMBERI SZELLEM EVOLÚCIÓJA

A fejlődés ezoterikus megértése szempontjából elengedhetetlen a HÓRUSZ SZEME című sorozat megtekintése azoknak, akiknek nincs idejük és lehetőségük az egyiptomi misztériumokkal behatóbban foglalkozni. Ez a 10 részes sorozat kellő betekintést ad ezekbe az elképzelésekbe, de minden részét érdemes többször is megnézni, mivel minden elhangzott szó és mondat jelentőséggel bír, annak ellenére, hogy sajnos néhány esetben rossz a szinkron.

1. rész: A misztériumok iskolája



Az első rész egy áttekintést ad a sorozat céljáról és tartalmáról, de már most is találkozhatunk olyan dolgokkal, amik komoly gondolkodásra késztetnek. A misztériumok iskolájának története szorosan kötődik a világ megismeréséhez, annak minden vetületében. A reinkarnáció céljának, a poláris univerzum működésének és a csakrák energetikai szerepének első megismerésén túl a rész legfontosabb üzenete Istennek, mint homogén egységnek (ATUM-RA) és mint teremtő hármasságnak (PTAH, THOTH, AMON-RE) a megkülönböztetése. Ebben az megközelítésben Isten egy és oszthatatlan, de a teremtés folyamatában különböző aspektusaiban nyilvánul meg. Ne essünk abba a hibába, hogy a sokféle istenábrázolás és a szuvenír boltok Anubis szobrocskái alapján, ezt a hitvilágot valamilyen követhetetlen sokistenhittel azonosítjuk.

2. rész: Osiris a reinkarnáció ura




A reinkarnáció nem más, mint az emberi szellem evolúciója Isten terve alapján. Ez a rész bemutatja azt a folyamatot, mikor az ember lélekkel megszületik és az újjászületések sorozata alatt anyagi, állati tulajdonságait levetkőzi, szabad döntései és annak következményei kiértékelése alapján folyamatosan halad a megvilágosodás felé, míg végül a szellem  bölcs lesz, megérti az univerzumot, elhagyja az anyagot és magasabb síkra kerül. Az evolúció itt kettős folyamat eredménye, mivel a test is állandóan megújul, átadja génjeit a fizikai öröklődés során, miközben a lélek új tapasztalások, megismerések céljából újra és újra beköltözik egy szintén fejlődő anyagi testbe.

3. rész: Szfinx a láthatár őre


Ez a rész a platóni évet mutatja be, és annak változásait a csillagok állásában, a Föld tengelyének elmozdulásában. A szfinx ehhez igazodva kettős funkciót tölt be, melyek egyrészt az Özönvíz utáni kezdet megjelenítése, másrészt a diamágneses ponton megnyíló dimenzió kapu pontos idejének a jelzése. Érdemes megjegyezni, hogy amennyiben az Özönvizet elindító katasztrófák a kozmikus év végén/kezdetén jelentkeznek, akkor most a félidőbe léptünk be. Természetesen egy körnek önmagában nincs sem kezdete, sem vége, bárhonnan kiindulhatunk. A film alkotói sugallata szerint a Szfinx jelzi a kezdetet, ezért az ilyen típusú 'világvégéig' még majdnem 13 ezer évünk van hátra.

4. rész: Az élet virága


Az egyik legfontosabb része a sorozatnak. Az elején az egyiptomi írással foglalkozik behatóan és csak a vége felé tér rá a világ teremtésének legfontosabb mozzanatára, amikor az addig meg nem nyilvánult Isten akaratát kiterjesztve megteremti a világot. Az élet virága ezt a folyamatot jeleníti meg, miközben létrejönnek a geometria és a természet legfontosabb mintázatai, és egyben kifejezi az összes dolog egységét Istennel. Amint fent úgy lent. Ez egy olyan elv, amit mindig szem előtt kell tartanunk.

5. rész: Szakkara a kristálykomplexum


Imhotep - Hermes Trismegistos a szakkarai építmény tervezője és megvalósítója. Az építmény kettős célt szolgált, mind energiaközpont. Egyrészt a fizikai síkon könnyítette az anyagok mozgatását, másrészt azonban a létesítmény használóinak rezgésszintjét emelte meg oly módon, ami lehetővé tette számukra a magasabb síkok megtapasztalását, növelve ezáltal képességeiket, tudásukat és meggyorsítva útjukat a megvilágosodás felé. Fontos momentumként ki kell emelni, hogy a komplexumban csak egyesével lehetett belépni, mivel a szellemi evolúció útján is csak egyedül lehet végigmenni. A rossz gondolatokkal, negatív energiákkal közeledőt saját rezgései akadályozták meg az áthaladásban ezen a kijátszhatatlan ősi beléptető kapun.
 
6. rész: Szakkara a kvantumgépezet


Részletes információkat kapunk azokról a technikákról, amelyekkel a egyre magasabb rezgésszintet állítottak elő a létesítmény egyes pontjain, amire a tanítványok ráhangolódhattak. Emellett Imhotep - Hermes Trismegistos legfontosabb tételei is megemlítésre kerülnek a rezgésekről, a polaritásról és a nemekről. Az amint fenn úgy lent azt is jelenti, hogy a a világ törvényszerűségei a fizikai síkról is megismerhetőek, mivel ezen a síkon is érvényesülnek.


7. rész: Dendera a csillagászat hajnala


A denderai Hathor templom csillagászati jelentősége az égbot feltérképezése, az állatöv és a sarki csillagok meghatározása. Reinkarnációink folyamatában az állatövi csillagok szerepe a különböző energiák megtapasztalásában van. Ez a fejlődés is egy spirális pályán halad, és amikor az oroszlánnal kiteljesedik, egy új ciklus kezdődik a rákkal, de már egy magasabb szinten. A templom egyben kifejezése Isten női princípiumának is, mely a férfias rész tudását befogadva hozza létre az univerzumot. Szintén három aspektsa van: NUN, ami a homogén ősanyag, SEKHMET, a tűz, az univerzum - Nefertum - megteremtője és MUT, aki megteremti az ember tudati fejlődését irányító négy erőt.

8. rész: Edfu a megértés útja


A megértés a tudat evolúciójának Isten által megtervezett folyamata. Célja hogy a bipoláris univerzumban a sötétség (SETH) és a világosság (OZIRISZ) között megtalálja a semlegességet, miközben megérti, hogy ugyanannak a gondolatnak vagyunk a különböző aspektusai. Ezt négy fokozaton keresztül teszi, mialatt rossz emberből jó lesz, majd igazságos és végül bölcs. Amikor már mindent megértett ezen a szinten megvilágosodott HÓRUSZ-ként kilép a reinkarnációk sorozatából, elveszíti egó-ját és egy magasabb szintű fejlődési folyamatba kezd. A legfontosabb annak a megértése, hogy a semlegesség kialakulásához szükség van az egyes élethelyzetekben szabadon meghozott döntésekre, az így elkövetett hibákra, amelyek kiértékelése során tanulunk és egyre jobban megértjük szerepünket az univerzumban. Isten a teremtéssel a játékszabályokat alkotta meg, a döntéseket mi hozzuk és viseljük a következményeit.

9. rész: Kom Ombo a szabadság kapuja


SOBEK és HORUSZ tiszteletére emelték ezt a kettős templomot, jelképezve a tudatlanságot és állatiasságot ellentétével a megvilágosodás bölcsességével. Ez szintén kettős értelmű, mivel jelenti egyrészt azt az utat, amit az ember bejár tudatossága megjelenésének pillanatától a magasabb létsík eléréséig, másrészt azt a MAAT által teremtett egyensúlyt, ami az állatias indulatok, ösztönök és érzelmek, valamint az ezektől mentes tiszta gondolkodás pólusai közötti semlegességet jelenti a mindennapok során. A megvilágosodás felé vezető úton félelmeink legyőzése különös fontossággal bír, mivel a félelem azonnal bekapcsolja az állati ösztönöket, midőn egy jövőbeli meg nem történt esemény képét a jelenbe helyezve azonnali menekülésre vagy támadásra ösztönöz. Ennek leküzdését szolgálta a templom különleges víz-labirintusa, a halálpróba idején.

10. rész: Philae a női alkotórész


ISIS az anyaság megtestesítője és egyben az az erő, ami a spiritualitás felé hajt bennünket. A neki szentelt templom megmutatja a női alkotórész egyenrangúságát a teremtés során éppúgy, mint az ember spirituális fejlődése során. Megmutatja az utat, ahogy az anyag visszatér a szellemi világba és halhatatlan lélekké válik. Ebben a folyamatban az érzelmek, érzések jelentősége nagyon fontos. A negatív  töltésű érzelmeink csökkentik a rezgésszámot , az életenergiát és ez által apátiához, elkeseredettséghez vezetnek, ami hátráltatja előrehaladásunkat a tökéletesedéshez vivő úton.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése